Aktuality z hematologie a hematoonkologie

Odborné články
22. 11. 2022
» Z oboru » Aktuality z hematologie a hematoonkologie
Aktuality z hematologie a hematoonkologie

Z aktualit: relaps imunitně zprostředkované trombotické trombocytopenické purpury po očkování mRNA vakcínou proti COVID-19, problematika přetížení železem u nemocných s MDS, vlivu stavu MRD a počtu remisí na výsledky HSCT, schválení zanubrutinibu pro léčbu dospělých pacientů s CLL a další hematologické novinky.

Relaps imunitně zprostředkované trombotické trombocytopenické purpury po očkování mRNA vakcínou proti COVID-19: prospektivní kohortová studie
Po vakcinaci mRNA vakcínou proti COVID-19 bylo sledováno 32 dospělých pacientů s dříve diagnostikovanou iTTP. Přečtěte si, proč je dobré tyto pacienty sledovat. Více zde.

Zdroj: haematologica.org

Přetížení železem u nemocných s MDS
Závislost na transfúzích erytrocytů může vést k tomu, že pacienti nejsou schopni vylučovat přebytek železa podaného transfúzí. Přečtěte si informace o nových způsobech odhalování a léčby přetížení železem

Zdroj: mds-hub.com

Vliv stavu MRD a počtu remisí na výsledky HSCT
Parametr měřitelné reziduální nemoci (MRD) se stále více stává součástí zhodnocení před léčbou a umožňuje lékařům s větší přesností posoudit pacientovu odpověď na různé možnosti terapie. Čtěte detaily.

Zdroj: aml-hub.com

Zanubrutinib získal schválení pro léčbu dospělých pacientů s CLL
Evropská komise (EK) udělila souhlas zanubrutinibu, inhibitoru Brutonovy tyrozinkinázy, k léčbě dospělých pacientů s dříve neléčenou nebo relabující/refrakterní (R/R) chronickou lymfocytární leukémií (CLL). Celý článek najdete zde.

Zdroj: lymphomahub.com

Kvalita života u pacientů s mnohočetným myelomem po terapii CART-buňkami
V současné době jsou k dispozici pouze dvě CAR T-buněčné terapie pro léčbu relabujícího nebo refrakterního mnohočetného myelomu (MM). Jaká je strategie pro zlepšení kvality života?

Zdroj: multiplemyelomahub.com

Sdílet
Odebírejte
novinky
Nebojte se přihlásit! Své nastavení můžete kdykoliv později změnit.

Chcete-li vědět o nově publikovaných kazuistikách a dalších novinkách z Hematologie-online.cz jako první, stačí z nabídky zvolit položku "Přihlásit".

Potřebujete čas na rozmyšlenou? Zvolte tlačítko „Později“ a my se vám připomeneme později.
Jsme skoro hotovi! Pokud se chcete přihlásit k odběru novinek, stačí už jen kliknout na „Povolit“.