Listopad 2023 – přehled aktualit

Odborné články, Aktuality
23. 11. 2023
» Z oboru » Listopad 2023 – přehled aktualit
Listopad 2023 – přehled aktualit

Je CAR T-buněčná terapie bezpečnou a účinnou možností léčby R/R T-ALL a lymfomů? Co je nového v chimérické antigenní receptorové (CAR) T-buněčné terapii dětské akutní lymfoblastické leukémie?  A jak a kdy léčit pacienty s refrakterní nebo progresivní Waldenströmovou makroglobulinémií? Odpovědi právě na tyto otázky přinášíme v listopadových novinkách.

1/ Je CAR T-buněčná terapie bezpečnou a účinnou možností léčby R/R T-ALL a lymfomů?
Je chimérická antigenní receptorová (CAR) T-buněčná terapie bezpečnou a účinnou možností léčby relabované/refrakterní T-buněčné akutní lymfoblastické leukémie (T-ALL) a lymfomu? Odpověď se dozvíte z videa.Zdroj: lymphoblastic-hub.com

2/ Novinky v terapii akutní lymfoblastické leukémie dětí pomocí CAR T-buněk 
Co je nového v chimérické antigenní receptorové (CAR) T-buněčné terapii dětské akutní lymfoblastické leukémie? Jaké přínosy u dětí byly zaznamenány? Co víme o možných příčinách relapsu po léčbě CAR T-buňkami? Detaily si poslechněte ve videu.Zdroj: lymphoblastic-hub.com

3/ Jak a kdy léčit pacienty s refrakterní nebo progresivní WM?
Nenechte si ujít diskusi odborníků o problematice Waldenströmovy makroglobulinémie (WM), iniciovanou IWMF. Jak a kdy léčit pacienty s refrakterní nebo progresivní Waldenströmovou makroglobulinémií? Detaily zde.

Zdroj: lymphomahub.com

4/ Klasifikační a stratifikační systémy MDS: WHO a ICC
Jak vypadají aktualizovaná klasifikační a stratifikační kritéria u myelodysplastických syndromů (MDS)? Je tu 5. vydání klasifikace hematolymfoidních nádorů Světové zdravotnické organizace (WHO) a Mezinárodní konsenzuální klasifikace (ICC) myeloidních neoplazií a akutních leukémií. Detaily ZDE.

Zdroj: mds-hub.com

5/ Jak vybrat a připravit pacienty na léčbu CAR T-buňkami?
Při výběru pacientů pro terapii CAR T-buňkami je důležité posouzení charakteristik onemocnění a dynamické povahy nádoru. Svou roli hraje také „zdatnost“ T-buněk jako faktoru ovlivňujícího použití CAR T-buněk v léčbě. Detaily ve videu.

Zdroj: lymphomahub.com

6/ Vliv diabetu na výsledky přežití MM u různých rasových skupin
Jak souvisí diabetes se zvýšeným rizikem vzniku, úmrtností a celkovým přežitím (OS) u nemocných s mnohočetným myelomem (MM)? Zajímavé souvislosti si přečtěte v tomto článku.

Zdroj: multiplemyelomahub.com

Sdílet
Odebírejte
novinky
Nebojte se přihlásit! Své nastavení můžete kdykoliv později změnit.

Chcete-li vědět o nově publikovaných kazuistikách a dalších novinkách z Hematologie-online.cz jako první, stačí z nabídky zvolit položku "Přihlásit".

Potřebujete čas na rozmyšlenou? Zvolte tlačítko „Později“ a my se vám připomeneme později.
Jsme skoro hotovi! Pokud se chcete přihlásit k odběru novinek, stačí už jen kliknout na „Povolit“.