
Přehled hematoonkologických novinek je tu. Nenechte si ujít problematiku nivolumabu s CAR T-buněčnou terapií u progresivního DLBCL a závěrečnou analýzu studie fáze II. Neméně zajímavá je strategie zvládání toxicity u CAR T-buněčné terapie nebo problémy spojené s léčbou CAR T-buňkami u pacientů s AML. Květnové aktuality stojí za Vaši pozornost.
1/ Nivolumab s CAR T-buněčnou terapií u progresivního DLBCL: závěrečná analýza studie fáze II
Terapie chimérickými antigenními receptory (CAR) T-buňkami může zlepšit výsledky léčby pacientů s DLBCL. Pacienti s rychle progredujícím onemocněním při lymfodepleci však mají špatné výsledky. Řešením by mohlo být přidání inhibitorů kontrolních bodů zaměřených na PD-1 k terapii CAR T-buňkami. Čtěte detaily.
Zdroj: lymphomahub.com
2/ Jaké jsou strategie zvládání toxicity u CAR T-buněčné terapie?
Ačkoli terapie CAR T-buňkami přinesla významné zlepšení v léčbě hematologických malignit, je spojena s časnou a dlouhodobou toxicitou, kterou je třeba zvládat. S jakými dvěma nejdůležitějšími časnými projevy toxicity se můžeme v praxi setkat? Více ve videu.
Zdroj: lymphomahub.com
3/ Jaké problémy jsou spojené s léčbou CAR T-buňkami u pacientů s AML?
Při vývoji chimérické antigenní receptorové T-buněčné terapie pro pacienty s AML existují problémy, jako je identifikace vhodných cílových antigenů asociovaných s nádorem, potenciální toxicita mimo cíl a nedostatečná perzistence vedoucí k relapsu. Co dalšího? Nenechte si ujít video.
Zdroj: aml-hub.com
4/ Nové bispecifické protilátky u MM: charakteristika a nejnovější údaje
Bispecifické protilátky (bsAbs) jsou formou imunoterapie zapojením T-buněk, která je zaměřena na specifické povrchové antigeny myelomových buněk a také na pacientovy vlastní T-buňky, což způsobuje přímou aktivaci T-buněk a smrt nádorových buněk. Jaká je míra účinnosti? Čtěte dál.
Zdroj: multiplemyelomahub.com