
Nenechte si ujít shrnující schéma genomických diagnostických technik běžně používaných v klinické praxi. Co přináší update Mezinárodní konsensuální klasifikace (ICC), zejména pokud jde o myelodysplastický syndrom (MDS)? A jaký vliv má střevní mikrobiom na výsledky terapie lymfomu? Čtěte dubnové novinky.
1/ Běžné genomické diagnostické testy
Genetické testování se stalo nedílnou součástí diagnostiky akutní myeloidní leukémie, stratifikace rizika a léčebné strategie. Nenechte si ujít shrnující schéma genomických diagnostických technik běžně používaných v klinické praxi. Tudy k přehledu.
Zdroj: aml-hub.com
2/ Mezinárodní konsensuální klasifikace MDS: aktualizace 2022
Mezinárodní konsensuální klasifikace (ICC) je aktualizací revidovaného čtvrtého vydání Klasifikace nádorů hematopoetických a lymfoidních tkání Světové zdravotnické organizace (WHO) publikované v roce 2016. Přinášíme klíčové body z Mezinárodní konsensuální klasifikace (ICC), zejména pokud jde o myelodysplastický syndrom (MDS). Více ZDE.
Zdroj: mds-hub.com
3/ Vliv střevního mikrobiomu na výsledky terapie lymfomu
Článek informuje o střevním mikrobiomu jako o klíčovém imunologickém prostředí v těle s podstatnými vazbami na imunitní systém hostitele. Jaké jsou rozdíly v mikrobiálním složení u pacientů s lymfomem a jaký je jeho vliv na výsledky léčby? Přečtěte si detaily.
Zdroj: lymphomahub.com
4/ Molekulárně založené terapeutické přístupy u pacientů s R/R MM
V posledních dvou desetiletích došlo k výraznému pokroku v oblasti léčby MM, včetně vývoje sekvenačních technik. Výsledkem je, že lze identifikovat akční mutace, jako je BRAF, a zacílit na ně potenciálně přizpůsobenou terapii. Shrnutí hlavních novinek najdete ZDE.
Zdroj: multiplemyelomahub.com