
Nový analytický nástroj LYNX umožňuje detekovat diagnostické, prognostické a prediktivní markery u nejčastějších lymfoidních malignit. Co nového víme o biomarkerech a způsobilosti pacienta k terapiím CAR-T lymfocyty u difuzního velkobuněčného B-lymfomu? Jak četný je výskyt leukémie CNS u dětské ALL? Tudy k červencovým novinkám.
1/ Karla Plevová: Pro lepší diagnózu leukémií a efektivnější léčbu
Přesná diagnostika leukémií může být náročná časově, nákladově i personálně. Existuje však nový analytický nástroj LYNX, schopný detekovat diagnostické, prognostické a prediktivní markery u nejčastějších lymfoidních malignit. Celý článek ZDE.
Zdroj: www.med.muni.cz
2/ Biomarkery a způsobilost pacienta k terapiím CAR-T lymfocyty u difuzního velkobuněčného B-lymfomu
Nenechte si ujít prezentaci o biomarkerech a způsobilosti pacienta k terapiím chimérickým antigenním receptorem T-buněk (CAR T-buňka) u difuzního velkobuněčného B-lymfomu (DLBCL). Co je nového?
Zdroj: www.lymphomahub.com
3/ Leukémie CNS u dětské ALL: mechanismy, diagnostika a léčba
Článek informuje o problematice leukémie centrálního nervového systému (CNS), která je klinicky charakterizována přítomností leukemických buněk v mozkomíšním moku (CSF). Jak četný je její výskyt?
Zdroj: www.lymphoblastic-hub.com
4/ Remise bez léčby jako nový cíl pro pacienty s PV
Nenechte si ujít článek shrnující aktuální problematiku terapie polycythaemia vera. Jaké jsou cíle léčby pro pacienty s PV i možnosti dosažení remise bez léčby? Klíčové body přináší tento článek.
Zdroj: www.mpn-hub.com
5/ Odpovědi na běžné výzvy, kterým čelí terapie CAR T-buňkami v reálném světě
Nenechte si ujít prezentaci prof. Michaela Hudečka z University of Würzburg, který v ní sdílí své zkušenosti s využitím léčebných CAR T-buněk. Jakým výzvám aktuálně čelíme?
Zdroj: www.multiplemyelomahub.com